top of page
foto tytulowe.JPG

ДЛЯ ГОСТЕЙ З УКРАЇНИ / DLA GOŚCI Z UKRAINY

Art Fraction Foundation i Teatr Animacji w Poznaniu od początku kwietnia realizują program bezpłatnych wydarzeń artystycznych i warsztatowych dla gości z Ukrainy.

Do współpracy zaprosiliśmy międzynarodowy zespół wspaniałych artystów, który realizuje wydarzenia skoncentrowane wokół minispektaklu "WIELKIE RZECZY" oraz warsztaty twórcze. Wszystkie wydarzenia - spektakl i warsztaty - prezentowane są w języku ukraińskim.

Dotychczas udało się zrealizować następujące działania: 

  • MARZEC-KWIECIEŃ 2022

Przez 2 miesiące prowadziliśmy Punkt Interwencyjnych Działań Animacyjnych w Urzędzie Miasta Poznania przy ul. Libelta, w którym uchodźcy z Ukrainy wyrabiali sobie numer PESEL. W tym czasie ich dzieci mogły odpocząć i bawić się w kąciku dziecięcym pod okiem animatorów-wolontariuszy. Zapewniliśmy także dostęp do
podstawowych środków higieny osobistej.

 

  • KWIECIEŃ-CZERWIEC 2022

Organizowaliśmy pokazy spektakli dla najmłodszych dzieci , warsztaty dla wszystkich grup wiekowych (plastyczne, teatralne, ruchowe, lalkowe itp.) i spotkania integracyjne (także dla rodziców). Zaczynaliśmy od działań w ośrodkach relokacyjnych, następnie w świetlicach środowiskowych i powstających ośrodkach skupiających duże liczby uchodźców, a następnie zapraszaliśmy na spektakle do Teatru Animacji.
W ciągu 3 miesięcy zrealizowaliśmy 60 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 1500 osób.
Przygotowana przez nas ukraińska wersja spektaklu "Wielkie Rzeczy" pokazywana była dotychczas 10 razy, dla ponad 400 dzieci. Na podstawie książki "Wielkie Rzeczy" nagraliśmy również w języku ukraińskim słuchowisko, które dysbrybuowane będzie wśród ukraińskich rodzin i dzieci - zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. 

 

  • WAKACJE: LIPIEC-SIERPIEŃ 2022

Przez całe lato nasza instytucja partnerska -  Teatr Animacji - prezentować będzie swoje spektakle na scenie plenerowej nad jeziorem Rusałka. Prezentacje będą miały charakter integracyjny, a każdemu tytułowi towarzyszyć będzie tłumaczenie (realizowane w różnych formach) na język ukraiński. Prezentowane będą m.in. spektakle: „Misja Poznań, gdzie są koziołki”, „Wielkie Rzeczy”, „Niebój się, Tygrysie” i „Bajki Malutkie”.
W sumie, podczas 8 weekendów, odbędą się 32 prezentacje spektakli, dla szacowanej liczby 4500 widzów.

 

W pierwszym tygodniu sierpnia odbędą się półkolonie dla dzieci ukraińskich w wieku 6-12 lat pn. „Jak wytresować teatralnego smoka?”. Dzieci wspólnie z aktorami Teatru Animacji rozwiną kreatywność i umiejętności plastyczne, budując lalki i scenografię. Każdy dzień teatralno-smoczych przygód będziemy zaczynać zajęciami jogi. Ostatniego dnia każdego turnusu odbędzie się pokaz pracy warsztatowej. 
 

  • WRZESIEŃ-GRUDZIEŃ:

Od września wracamy do formuły realizowanej między kwietniem a czerwcem, a więc do realizacji warsztatów, spektakli i działań integracyjnych - w każdym miesiącu będzie to 12 spotkań.
 


Projekt realizowany dzięki  współpracy z teatrem Animacji w Poznaniu w ramach #poznańwspiera.

Zadanie koordynują: Barbara Małecka, Nastya Miedviedieva i Mateusz Okonek.

Kontakt w języku polskim: b.malecka@gmail.com

Kontakt w języku ukraińskim: anastasiya.medve@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фонд «Арт фракція» та Театр анімації у Познані з початку квітня реалізують програму безкоштовних культурних заходів та майстер-класів для дітей з України.
Ми запросили до співпраці міжнародну команду артистів (в основному з України), які організовують різноманітні заннятя, та грають спектакль для дітей «Великі речі».  Вистава та майстер-класи йдуть українською мовою.  

Ми чекаємо на Вас!
 

МІСЦЕ:

Театр анімації в Познані

вул. Św. Marcin 80/2 (великий замок!)
 

Проект здійснюється завдяки Фонду Art Fraction та Театру анімації в Познані.

Координують: Барбара Малецка, Настя Мєдвєдєва та Матеуш Оконек.

Контакти польською мовою: b.malecka@gmail.com

Контакт українською мовою: anastasiya.medve@gmail.com

kontakt

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

logo aff.png
  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
bottom of page