Let's talk about Early Years Theatre aff

Let's talk about

Early Years Theatre!

strzalka black 1.png

Tworzymy polską organizację pozarządową Art Fraction Foundation, która zajmuje się  współpracą międzynarodową, promocją i rozwojem sztuki dla najnajmłodszych. Planowaliśmy spotkać się z Wami podczas ASSITEJ World Congress w Tokio, jednak nasze wspólne plany musiały ulec całkowitej zmianie. Na koniec tego dziwnego roku znaleźliśmy jednak sposób na to, by podzielić się naszą pracą! Zapraszamy na 3 dni wspólnego oglądania spektakli online oraz dwa ZOOM panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom Early Years Theatre. 

 

Projekt realizujemy we współpracy z JIENKYO (Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People), ASSITEJ International i Small Size Network.

termin: 11-13.12.2020

 

W programie:

strzalka black 1.png
Let's talk about Early Years Theatre aff

Panel dyskusyjny: Koprodukcje międzynarodowe

 

W ramach dyskusji przyjrzymy się kilku transkontynentalnym koprodukcjom dla bardzo małych dzieci. Porozmawiamy o możliwościach oraz przeszkodach z jakimi muszą się mierzyć zespoły pracujące w międzynarodowych gronach. Jak dzielenie się między kulturami wpływa na proces twórczy, rozwój artystów i - co najważniejsze - na widzów. Przyjrzymy się przeszłym produkcjom i perspektywom, które budowane są przez obecną sytuację na świecie. Czy taka praca będzie jeszcze możliwa? Czy warto o nią walczyć?

 

Panel będzie połączony z prezentacjami online nagrania spektaklu:

Kuuki JIENKYO (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

KUUKI (fot. M. Zakrzewski).jpg
Let's talk about Early Years Theatre aff

Panel dyskusyjny: Scenografia i obiekt w teatrze dla najnajmłodszych 

 

W rozmowie podjęte zostaną zagadnienia związane z różnorodnymi aspektami i perspektywami tworzenia scenografii w spektaklach skierowanych do rodzin z bardzo małymi dziećmi. Porozmawiamy o specyfice tej dziedziny oraz ideach, które stoją za projektami konkretnych artystów. Rozprawimy się także z krzywdzącymi mitami krążącymi w tym obszarze. Dzieci najmłodsze poznają świat - również świat sztuki - wszystkimi zmysłami, dlatego zagadnienie scenografii tworzonej w kontekście pracy dla bardzo małych dzieci, wydaje nam się szczególnie ciekawym zagadnieniem.

 

Panel połączony będzie z prezentacjami online nagrań spektakli: 

Blisko Centrum Sztuki Dziecka z Poznania (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

Beat the drum Theater De Spiegel z Belgii (reż. Karel Van Ransbeeck, scenografia: Wim Van De Vyver)

Dżungla Wrocławskiego Teatru Lalek (reż. A. Morawskiej-Rubczak, scenografia B.Małecka)

 

BLISKO (fot. M.Zakrzewski).jpg

Zapraszamy profesjonalistów, badaczy, nauczycieli,
rodziców i wszystkich dorosłych zainteresowanych EYT.

____________

 

Uwaga!!! Wszystkie prezentacje spektakli skierowane są do dorosłych. Głęboko wierzymy, że teatr dla najnajmłodszych powinien być prezentowany na żywo, a prezentacje online są dla najmłodszych dzieci szkodliwe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:


http://www.dialog-pismo.pl/przedstawienia/poszukiwanie-nowej-bliskosci

 

____________
 

Wydarzenie organizowane jest w ramach w ramach projektu “NAJNAJ.PL: teatr dla najmłodszych na ASSITEJ World Congress”. Celem strategicznym programu jest budowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski za granicą, poprzez prezentację i promocję polskiej kultury.

 

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

logotypy 1.png
logotypy 2.png

kontakt

logo aff.png

mail: info@festiwalnajmlodszych.pl

nr tel.: +48 661 282 638 

KRS: 0000374622

NIP: 9721224094

  • Instagram - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg